-
Wysoka izolacyjność termiczna
Wartości lambd wełen mineralnych zaczynają się już od 0,030 W/m*K. Stosując wełny o niższych lambdach można zmniejszyć grubość izolacji. Będzie to istotne np. w przypadku izolacji pomieszczeń użytkowych. Natomiast, gdy ocieplany strych nie będzie użytkowany, można zastosować grubszą izolację o wyższej lambdzie, uzyskując ten sam współczynnik przenikania ciepła U, co w pierwszym przypadku.
Doskonała akustyka
Wełny mineralne dzięki swojej strukturze włókien cechują się doskonałymi parametrami akustycznymi. Materiał może doskonale pochłaniać dźwięki w szerokim zakresie ich częstotliwości. Dzięki tej właściwości produkty mogą być wykorzystywane do wielu niestandardowych aplikacji, pomagając kształtować warunki akustyczne w pomieszczeniach.
-
Niepalność
Klasa reakcji na ogień A1 i A2 klasyfikuje materiały jako niepalne. Dzięki temu wełna nie przyspieszy procesu rozprzestrzeniania się ognia w czasie pożaru, może więc zapewnić mieszkańcom więcej czasu na reakcję w chwili wystąpienia pożaru.
Przepuszczalność pary wodnej
Wełna jest materiałem oddychającym (otwartym dyfuzyjnie), dzięki czemu wilgoć konstrukcyjna może swobodnie wydostawać się na zewnątrz. Stosując izolację z wełny mineralnej wraz z odpowiednimi foliami paroizolacyjnymi i paroprzepuszczalnymi możliwa jest kontrola i regulacja przepływu pary wodnej.
-
Trwałość
Wełna nie zmienia swoich parametrów w czasie. Dzięki czemu materiał ten nie osiada i nie kurczy się, zachowując swoje właściwości przez cały okres użytkowania.
Sprężystość
Wełny dzięki swojej strukturze i sprężystości idealnie dopasowują się do ocieplanej konstrukcji, której elementy ciągle pracują. Minimalizują tym samym obecność mostków termicznych, czyli miejsc przez które będzie „uciekać” ciepło. Dodatkowo, dzięki nawet 7-krotnej kompresji materiału możemy zoptymalizować transport i składowanie izolacji na budowie.
-
Wełna mineralna to jedyny materiał, który równocześnie może zapewnić wszystkie pożądane cechy przegród, czyli ochronę termiczną, akustyczną, ogniową oraz ochronę przed kondensacją pary wodnej, zachowując przy tym swoje parametry w czasie.
-
Wełny mineralne wykorzystywane są do izolacji technicznych i budowlanych. Przy ich użyciu można zaizolować praktycznie każdą przegrodę w budynku.
-
-
-
-
Jeśli jesteś zainteresowany szerszym zakresem wiedzy nt. izolacji budowlanych,
skontaktuj się z Doradcą Techniczno-Handlowym ISOVER w Twoim regionie.
Kontakt znajdziesz TUTAJ